Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopis, kterým Tarja dostala vyhazov

22. 7. 2006

Drahá Tarjo, Je čas vybrat který příběh o Nightwish zde končí a který bude pokračovat dál. Pracovali jsme na tomto díle 9 let a nejsme připraveni to vzdát. Nightwish je životní dráha, něco pro co se dá žít. Jsme si jistí, že to nemůžeme nechat být.

Stejně tak si jsme jistí, že už do do toho nemůžeme jít dále s tebou a Marcelem. V průběhu minulého roku se stalo něco smutného, co zůstává v mé hlavě každý den, ráno i večer. Tvůj postoj a přesvědčení skončit s Nightwish. To jsou věci, o kterých jsem nikdy nevěřil, že je uvidím mezi svými drahými přáteli. Lidé, kteří mezi sebou rok nemluví, nemohou zůstat v jedné kapele.

Zapojili jsme se do průmyslu kde obchodní stránka věci je nutným zlem a starostí po celou dobu. Jsme také kapelou, která vždy dělala muziku od srdce, pro přátelství a pro muziku samotnou. Duševní odkaz měl být vždy důležitější než peníze. Nightwish je skupina, jsou to emoce.
Obchod, peníze a věci, které nemají s s emocemi nic společného se pro tebe bohužel staly důležitějšími. Cítíš se, že jsi se, a svou hudební kariéru obětovala Nightwish, ale necítíš, co Nightwish dalo tobě.
Tento postoj se mi jasně ukázal ve dvou věcech, které jsi mi řekla na letišti v Torontu: "Já už Nightwish nepotřebuji" a "Pamatuj si Tuomasi, mohla bych kapelu opustit kdykoliv, varuji tě jen den předem."
Jednoduše již nemůžu psát další písně, abys je zpívala.

Říkala sis že jsi jen "hostující zpěvačka" v Nightwish. Nyní hostování končí a my budeme pokračovat s novou zpěvačkou. Buď si jistá, že pro nás je to stejné oživení jako pro tebe. Všichni jsme to tak cítili příliš dlouho.

Říkala jsi nám, že je jedno co, příští album Nightwish bude tvé poslední. My všichni chceme pokračovat tak dlouho - dokud plameny hoří. Takže, nemám smysl pokračovat s tebou v tvorbě příštího alba, kteréhokoliv.
Čtyři z nás přemýšleli nad touto situací nesčetněkrát a shodli jsme se, že toto je řešení, které chceme. Tak jsme to udělali. V prosinci 2004, v Německu jsi řekla, že už nikdy nepojedeš na tour delší jak dva týdny. Také jsi řekla, že můžeme zapomenout na U.S.A. a Austrálii protože výdělky a místa konání jsou příliš malá.
V jednom rozhovoru jsem přemýšlel jestli odchod Tarji bude znamenat konec kapely. Chápu, že lidé přemýšlí stejně. Ať už kdokoliv říká cokoliv, Nightwish je odrazem mé duše a já to nemůžu nechat být kvůli jedné osobě. Osobě která se soustředí na svou kreativitu víc než na cokoliv jiného, osobě pro kterou železo je víc než důl...
Akceptovali jsme a cítili stejně všechno, kromě chamtivosti, podceňovaní fanoušků a porušování slibů. Pět z nás souhlasilo, že Nightish je na prvním místě ve všem, co budeme dělat v letech 2004 - 2005. Pro tebe však bylo hodně věcí důležitějších. Konečným příkladem byla totálně vyprodaná show v Oslu, kterou jsi chtěla zrušit, protože jsi potřebovala cvičit na svůj sólový koncert, být s přáteli a jít do kina. Toto byla Marcelova slova ve vysvětlení zrušení koncertu. Budiž to jen jedním příkladem za mnoho dalších. Nemohl jsem se dívat na takové sobectví a odmítání našich fanoušků.

Nightwish je životní dráha a práce s mnoha závazky. Mezi námi i k fanouškům. S tebou tyto závazky nezvládneme.

Ani v hloubi nás nevíme, které z tvých já, nás dovedlo k tomuto závěru. Marcelo tě nějak změnil z milé dívky na primadonu, která neví co si dřív vzít. Jsi si příliš jistá svou nenahraditelností a postavením.

Je zřejmé, že svým stresem a trápením jsi vinila nás čtyři. A myslíš si, že jsme tě nerespektovali, nebo neposlouchali. Věř nám, chovali jsme tobě největší respekt jako k úžasné zpěvačce stejně jako ke kamarádce. A velmi brzy během pár minulých let se plány děly pod tvou taktovkou. Ty jsi byla vždy jediná, kdo chtěl víc peněz za show. Tento postoj "náhrady a víc peněz za vše" je důvodem, proč jsme tak moc zklamaní!

Moc si přejeme abys odteď poslouchala své srdce namísto Marcela. Kulturní rozdíly, kombinované s chamtivostí, přizpůsobováním a láskou jsou nebezpečná kombinace. Přestaň sama sebe ubíjet.

Toto rozhodnutí není nic, na co bychom byli zvlášť hrdí, ale nedala jsi nám šanci. Propast mezi námi je příliš široká. A toto rozhodnutí jsme učinili jednohlasně. Jsme dál, tam kde se věci nedají urovnat jen slovy.

Vše nejlepší pro tvůj příští život a kariéru.

Tuomas

Emppu Jukka Marco

Ps. Toto je otevřený dopis pro všechny.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tarjo, s tebou to byl Symphonic metal

(Nexia, 17. 7. 2009 11:42)

Myslím, že Tarja byla nesčetněkrát lepší než ta trapná popová zpěvačka Anette Olzon. Ta spíš Nightwishe pomalu a jistě rozvrací. Tarja dávala do metlau vše, nechápu jak je mohlo napadnout tarju vyhodit, ztratili více fanoušků než poté získali s Anette. Zkrátka bez Tarjy už to nejsou ti Nightwish, pro které jsem vždycky žila... Byla to osudová chyba a moc bych se nedivila, kdyby Tarja se svým sólovým albem My Winter Storm Nightwish jedou smetla ze stolu... Počkejte až vyjde to nové sólové album...

bez Turunen je to o ničem :(

(SaTyressi, 14. 7. 2009 19:45)

Byl jsem třikrát na vystoupení kapely Nightwish.Naposledy to bylo ve Vizovicích na Masters a mužu říct jen jedno - mneli bezpochyby nejlepší efekty na podiu,ale to nejduležitější zpěv - byl totalní maras :( takový sprostý ječák,kterému nerozumím ani slovo se nehodí do metals kapely---zlatá Tarja NIGHTWISH bez ní je mrtvý

dawe

(Georg606 ty se vzbuď !! 2, 7. 7. 2009 16:41)

tyvole ja si ty tvoje žvasty pročitam ještě jednou a nemam slov, prostě většího kokota co przní internetové diskuze sem už dlouho neviděl...fakt se jdi zahrabat s tvýma radoby inteligentníma teoriema, mluvíš jak kdybys jí i ostatním viděl až do žaludku, nechápu kde bereš jistotu že ty tvoje kecy sou pravda...;-) typický všeználek co všude byl, všechno ví a krmí svoje zhrzené ego chytračením u témat kde je evidentně uplně ztracený...je mi tě fakt líto, dle tvých příspěvků si jenom obyčejný kokot hochu...

Georg606 ty se vzbuď !!

(dawe, 7. 7. 2009 16:28)

chytraku jestli jsi studoval tu tvoji rétoriku tak si dej zaležet aspon na pravopisu at nepusobiš tak trapně...A k tématu - děláš jako bys je znal všechny víc než se znají oni mezi sebou! nemůžeš ani zdaleka vědět co se tam všechno mezi nima dělo když zrovna nebyli na pódiu tak si nehraj na spasitele a všeználka ty gumko .. ;-)

Bez Tarji to nejde

(Gdeny, 4. 7. 2009 23:28)

JAk většina lidí tady píše, tak bez Tarji to fakt nemá cenu. Taky jsem se dostal k Nightwish až, když tam byla Anette a tato skupina se nemá jmenovat Nightwish. Těm co se to líbí tak neposlouchaj Nightwish, ale nakej novej zajímavější ostřejší popík, kterýho je všude plno. Divim se, že nový Nightwish maj pořád tolik fanoušků, taky se divim že to chlapům nedojde a nenechaj toho nebo se usmířit s Tarjou (což asi kvůli Marcelovi nepujde) nebo zkusit novy konkurz na zpěvačku. Jinak dopisu věřim, je sice pravda, že by šelk zkrátit, ale aspoň to takhle vypadá líp než napsáno 10 věty. Doporučuju si koupit DVD End of An Era, kde máte nejen nejlepší písničky skvěle zazpívané, ale taky dokument, kde jde vidět jak je Marcel je pořád u Tarji, ostatní si tam taky nevodí svoje manželky/přítelkyně, Jukka si tam taky nevodí svojí rodinu. Navíc Tarja nejezdí se všema, ale přiletí si s manžílkem sama.
A pro ty, co říkaj že Tuomas a ostatní je zakomplexovanej debil: tak přoč jste zakomplexovaný kretény poslouchali?? A zakomplexovanej kretén umí udělat písničky jako ghost Love Scorte nebo Wish I had an Angel?? Zamyslete se nad tím...
Tarja na své sólo dráze je něco uplně jinýho než s Nightwish, to mi příde jak pop rock s operním hlasem..... Takže poslouchat Tarju náhrada Nightwish taky není..Nightwish byli originál a jejich vrchol byl koncert v Hartwall aréně, pak umřeli a nejspíše navždy. Hold budu muset pořád poslouchat jejich dřívější krásné skladby.
Tarju zkatil Marcello.......zkazil celý Nightwish..

Nightwish is died...

(ellie, 23. 6. 2009 16:21)

Pro mě NW zemřeli dnem, kdy vyhodili Tarju.. vyrvali si to, co je vyneslo nahoru, vyrvali si srdce.. a kapela bbez srdce není kapela.. ta náhrada, která se jmenuje Anette je na nic.. SBOHEM NIGHTWISH!

Hmm

(MIC, 18. 5. 2009 16:32)

Podle mne to bez tajry neni ono

hmm

(mmm, 18. 5. 2009 16:30)

podle mne nemali k sebě brat Anette protoze podle mne hrozne spiva

Fanda

(Fantom....., 16. 5. 2009 10:06)

Taky vám naskakuje husí kůže při poslechu této pecky v podání Tarji????Nic proti Anetě,ale.....

hmm...

(lolla, 11. 5. 2009 9:21)

tuomas je zakomplexovanej kreten

bez tarjy je to na hovno

(andy, 11. 5. 2009 9:19)

nijak nezazlívám anetě, že se chce zviditelnit s jednou z nejůspěšnějších metalových skupi, ale tím to ztrácí šťávu! tím, že jí vzali mezi sebe se zažadili mezi klasiku... a ten dopis od něj je pěkně hnusnej. jako kdyby on byl dokonalej...

i miss you.. Tarja

(ellie, 10. 5. 2009 13:40)

souhlasím.. mým největším snem je jít na koncert NW, kde by Tarja zpívala.. ona možná neni dokonalá, ale věřim že se to dalo řešit jinak než jí vyhodit.. Anette zpívá hezky, ale už to neni ono.. WHY??

NEMUZU ANETTE ANI VYSTAAT

(Lusy, 4. 5. 2009 17:40)

Nightwish bez Tarji nejsou Nightwish.Anette nektere pisnicky zpiva hrube ale s Tarjou se proste srovnavat NEDÁÁÁÁÁÁÁÁ.Mocinky bych si prala aby se Tarja vratila,ale asi se to uz nestane.

Nightwish vs. Tarja

(Lukas, 23. 4. 2009 23:39)

Nightwish jsem poprve poznal pred nedavnem a az "napodruhe"se mi vryla do krve...kokretne album Wishmaster s Tarjou.Asi tadynemusimpsat jak je to bomba album a a muzika vubec, ikdyz tento styl moc nemusim,ale...Tarjy odchod/vyhozeni...Tarja dobra,kapela taky sama za sebe,ale v zivote se hold stava,ze i kdyz je vsechno v pohode a dari se,dal uz proste neni spolecne cesty.Je to velka skoda,ale na druhou stranu lepsi kdyz se rozdeli a pujde si kazdy svou vlastni cestou a dal budou fanousky zasobovat skveloubmuzikou,nez kdyby neshody pohrbily vsechno.A jestli jsou ty neshody kvuli Tarji lasce...osobne ji to preji.Laska umi cloveka zmenit a Tarja je taky jenom clovek.A myslim, ze jak Nightwish,tak Tarja nam jeste prinesou hodne kvalitni muziky...a treba spolecne,dyt i nektera laska pomine,ale srdecni zalezitost nikdy! Mejte se vsichni skvele

...

(Leona, 23. 4. 2009 23:09)

Anette zpívat umí, to jí nikdo neveme, ale tomuto se přece už nedá říkat Nightwish - mám pocit že sjeli do středního proudu. Kluci hrají skvěle, Tarja byla takovou třešničkou na dortu toho všeho - i když taky měla asi tu "pecku" - i kdyby se chovala tak hrozně jak Tuomas popisuje, aspoň mohl sebrat odvahu a říct jí to do očí, frajer. Jinak, Tarja je můj velký pěvecký vzor, tak snad za pár roků se jí přiblížím a třeba to s naší kapelkou dotáhnem někam do podobných výšin...i když je to nepravděpodobné, já vim no =D

tarja turunen is the best !!!!!!

(Nightwishak, 23. 4. 2009 11:32)

tarja je nejlepsi !!!
Anette ollzon uz nemuzu ani dal slyset

nechapu jak to muze nekdo udelat

(niky, 2. 4. 2009 9:37)

nechapu jak to tarje mohli udelat zpivala s nimi skoro deset let a uz nikdy to nebude takovy jako driv anette proste neni tak dobry jako tarja a myslim si ze se tarja uz nikdy nevrati po tom co ji tuomas napsal bych to ja nikdy zpatky nevzala i kdyz bych tam radsi mela tarju doufam ze se mnou neko bude souhlasit

komerční tah

(Undertaker, 31. 3. 2009 22:48)

já si myslím že jde jen o komerční tah, a že zanedlouho bude tarja zpět. Potom budou zase vyprodané koncerty. jako bychom tyto tahy neznali od jiných skupin.

Tuomas je sobec!

(Lillinka, 29. 3. 2009 20:30)

podle me je tuomas sobec a navic jesitnej ptz vyhodil tarju, vzdyt s ni prece chodil jak ji to mohl udelat???to neunesl slavu tyhla uzasny etericky bytosti, ktera je vynesla az do vysin hudebniho nebe????podle me bysme meli soudit Tuomase a ne Tarju, chybovat je prece lidske....

Re: Januska

(Lillinka, 29. 3. 2009 20:27)

ted ty ses asi zblaznila do Tuomase, ne?takovy sracky uz jsem dlouho od nekoho necetla, prej vsichni tarju bali....tak to je moc....to si asi trosku emo barbi, ne???vzdyt to se neda poslouchat tahle pseudo-britney-madonna...bez Tarji jdou NW do kytek vime to vsichni tak nas laskave nezatezuj svyma kecama ktery delaj z Tarji namyslenou kravku na to fakt nemam zaludek... at zije mrtva skupina NIGHTWISH!!!!!


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

následující »