Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopis, kterým Tarja dostala vyhazov

22. 7. 2006

Drahá Tarjo, Je čas vybrat který příběh o Nightwish zde končí a který bude pokračovat dál. Pracovali jsme na tomto díle 9 let a nejsme připraveni to vzdát. Nightwish je životní dráha, něco pro co se dá žít. Jsme si jistí, že to nemůžeme nechat být.

Stejně tak si jsme jistí, že už do do toho nemůžeme jít dále s tebou a Marcelem. V průběhu minulého roku se stalo něco smutného, co zůstává v mé hlavě každý den, ráno i večer. Tvůj postoj a přesvědčení skončit s Nightwish. To jsou věci, o kterých jsem nikdy nevěřil, že je uvidím mezi svými drahými přáteli. Lidé, kteří mezi sebou rok nemluví, nemohou zůstat v jedné kapele.

Zapojili jsme se do průmyslu kde obchodní stránka věci je nutným zlem a starostí po celou dobu. Jsme také kapelou, která vždy dělala muziku od srdce, pro přátelství a pro muziku samotnou. Duševní odkaz měl být vždy důležitější než peníze. Nightwish je skupina, jsou to emoce.
Obchod, peníze a věci, které nemají s s emocemi nic společného se pro tebe bohužel staly důležitějšími. Cítíš se, že jsi se, a svou hudební kariéru obětovala Nightwish, ale necítíš, co Nightwish dalo tobě.
Tento postoj se mi jasně ukázal ve dvou věcech, které jsi mi řekla na letišti v Torontu: "Já už Nightwish nepotřebuji" a "Pamatuj si Tuomasi, mohla bych kapelu opustit kdykoliv, varuji tě jen den předem."
Jednoduše již nemůžu psát další písně, abys je zpívala.

Říkala sis že jsi jen "hostující zpěvačka" v Nightwish. Nyní hostování končí a my budeme pokračovat s novou zpěvačkou. Buď si jistá, že pro nás je to stejné oživení jako pro tebe. Všichni jsme to tak cítili příliš dlouho.

Říkala jsi nám, že je jedno co, příští album Nightwish bude tvé poslední. My všichni chceme pokračovat tak dlouho - dokud plameny hoří. Takže, nemám smysl pokračovat s tebou v tvorbě příštího alba, kteréhokoliv.
Čtyři z nás přemýšleli nad touto situací nesčetněkrát a shodli jsme se, že toto je řešení, které chceme. Tak jsme to udělali. V prosinci 2004, v Německu jsi řekla, že už nikdy nepojedeš na tour delší jak dva týdny. Také jsi řekla, že můžeme zapomenout na U.S.A. a Austrálii protože výdělky a místa konání jsou příliš malá.
V jednom rozhovoru jsem přemýšlel jestli odchod Tarji bude znamenat konec kapely. Chápu, že lidé přemýšlí stejně. Ať už kdokoliv říká cokoliv, Nightwish je odrazem mé duše a já to nemůžu nechat být kvůli jedné osobě. Osobě která se soustředí na svou kreativitu víc než na cokoliv jiného, osobě pro kterou železo je víc než důl...
Akceptovali jsme a cítili stejně všechno, kromě chamtivosti, podceňovaní fanoušků a porušování slibů. Pět z nás souhlasilo, že Nightish je na prvním místě ve všem, co budeme dělat v letech 2004 - 2005. Pro tebe však bylo hodně věcí důležitějších. Konečným příkladem byla totálně vyprodaná show v Oslu, kterou jsi chtěla zrušit, protože jsi potřebovala cvičit na svůj sólový koncert, být s přáteli a jít do kina. Toto byla Marcelova slova ve vysvětlení zrušení koncertu. Budiž to jen jedním příkladem za mnoho dalších. Nemohl jsem se dívat na takové sobectví a odmítání našich fanoušků.

Nightwish je životní dráha a práce s mnoha závazky. Mezi námi i k fanouškům. S tebou tyto závazky nezvládneme.

Ani v hloubi nás nevíme, které z tvých já, nás dovedlo k tomuto závěru. Marcelo tě nějak změnil z milé dívky na primadonu, která neví co si dřív vzít. Jsi si příliš jistá svou nenahraditelností a postavením.

Je zřejmé, že svým stresem a trápením jsi vinila nás čtyři. A myslíš si, že jsme tě nerespektovali, nebo neposlouchali. Věř nám, chovali jsme tobě největší respekt jako k úžasné zpěvačce stejně jako ke kamarádce. A velmi brzy během pár minulých let se plány děly pod tvou taktovkou. Ty jsi byla vždy jediná, kdo chtěl víc peněz za show. Tento postoj "náhrady a víc peněz za vše" je důvodem, proč jsme tak moc zklamaní!

Moc si přejeme abys odteď poslouchala své srdce namísto Marcela. Kulturní rozdíly, kombinované s chamtivostí, přizpůsobováním a láskou jsou nebezpečná kombinace. Přestaň sama sebe ubíjet.

Toto rozhodnutí není nic, na co bychom byli zvlášť hrdí, ale nedala jsi nám šanci. Propast mezi námi je příliš široká. A toto rozhodnutí jsme učinili jednohlasně. Jsme dál, tam kde se věci nedají urovnat jen slovy.

Vše nejlepší pro tvůj příští život a kariéru.

Tuomas

Emppu Jukka Marco

Ps. Toto je otevřený dopis pro všechny.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ach jo..

(Katka, 27. 9. 2007 21:48)

Tak nová zpěvačka je vážně hrozná, to se nedá ničím omluvit. Bez Tarji se Nightwish nedá poslouchat. Jsem nešťastný člověk z toho, že jsem nezažila Nightwish v nejlepších dobách a děkuji svému kamarádovi že mi 10. 8. 2007 dal cédéčko Nightwish, které sám zbožňuje a přivedl mě k poslouchání tak kvalitní skupiny. Bez Tarji už to nikdy nebude ono. Děkuji za to že jsem mohla vyjádřit svůj názor. Katka

no teda...

(Tarja from Suomi, 8. 9. 2007 18:41)

Já nevím, co furt všichni říkaj, že ta jejich nová zpěvačka je hrozná, příšerná, dšsná a já nevím, co ještě. Sice se nemůže srovnat s Tarjou, to ne, ale je to kvalitní zpěvačka! Já o tom něco vím. Má to vyzpívaný! A navíc, Nightwish by si prece nikdy nevybrali zpěvacku, jejiz hlas je, jak hodne lidi rika, děs, ne? :-) Vzdyt to taky museji slyset ;-) Jinak Tuomas je frajer!!

Tarj

(w4rm4n, 28. 8. 2007 19:32)

tarja odisla, s tym sa neda nic robit, nechali za sebou kopec dobrych albumov, to uz nik nezmeni. Je jasne, ze vsetci budu Anette porovnavat s Tarjou, ani ja sam si osobne neviem predstavit koncert, na ktorom bude spievat stare pesnicky, ako to bude cele zniet :) Ale ked to zoberiete tak, ako keby Nightwish prave teraz zacinal a nepoznali ste od nich ziadnu piesen, tak podla mna je to celkom good, aj ten novy spev.

chyba

(Kozelíno, 23. 8. 2007 17:03)

Byla to velká chyba, ale nedá se nic dělat. Nová zpěvačka mě taky neoslovila (hrůůůůza), ale co jsem čuměl, když jsem na youtube našel písničku s názvem While your lips are still red, kterou celou nazpíval Marco, poslechněte si ji, podle mě by bylo lepší kdyby tu novou tvář vyhodili a zpíval vše Marco sám...

Osud

(Vlasta, 17. 8. 2007 16:21)

Asi to tak má být.Vždy se má člověk řídit rozumem.

ještě

(Drnda, 15. 7. 2007 13:39)

Jo a mimochodem, ta nová zpěvačka je fakt děsná... To byl opravdu krok vedle! Její hlas je tucový, obyčejný a nevýrazný... Tarja hodila laťku fakt vysoko! Znám pár úseků z nového alba Nightwish a popravdě mě dost zajímá, co na to řeknou ostatní fanoušci. Podle mě je to DĚS BĚS!!!

nevím...

(Drnda, 15. 7. 2007 13:34)

Nevím, jestli byl vyhazov Tarji to nejlepší, ale určitě k tomu měli důvod, protože nechat plavat Tarju je jako vzdát se dobrovolně pirátského pokladu... Nad tímhle člověk prostě musí dlouho přemýšlet, než se rozhodne k takovému radikálnímu kroku.

Nevim nevim

(Fredrik, 8. 7. 2007 21:06)

Já mam pocit, že udělali dobře... Tarja je sice dobrá zpěvačka, ale Nightwish by stejně šli do hajzlu... Takhle mají aspoň šanci rozjet to znova...

Dobře napsané !!!!

(zbinec, 4. 7. 2007 20:08)

Tuomas je hodně chytrý člověk, napsal to skvěle a hlavně tak, jak to cítí on sám a zbytek skupiny, s tím se nedá nic dělat..Neodsuzujte NIGHTWISH....Ještě nás určitě překvapí!!!

je to tak lepší

(lukes, 1. 7. 2007 14:14)

trápili by se

Mám je rád jak jsem je poznal

(fram, 26. 6. 2007 23:14)

Chápu chování Tarji - lev se nedá zkrotit - a Tarja je lev,nelze ji změnit,TO MUSELI CHLAPCI VĚDĚT,bohužel a škoda pro nás FANDY.... KOMPLET byli perfektní.

Tupci

(Marky, 26. 6. 2007 13:35)

Nighwish bez Tarji je prázdnota. To je jako makovec bez máku. Ptákovina

pr;ser

(jerkee, 11. 6. 2007 19:01)

= sipka do zumpy

Idioti!!!!!

(Nighty, 8. 6. 2007 12:07)

Kreténi...dy´t ta nová zpěvačka je hróóóóznáááá

Chyba!

(SSSSSSSS, 6. 5. 2007 22:52)

Myslím, že udělali velikou chybu, Tarja k Nightwishům prostě patří !!

Nightwish zase zpět

(Tačudek, 10. 4. 2007 15:28)

jj, v květnu jim má konečně vyjít singl, místo Tarji zpívá zpěvačka ze skupiny Tristania (nic moc, ale jde to, i když, Tarja byla lepší).

Událo se to, co se událo...

(..::Lukass::.., 21. 2. 2007 10:19)

Udělali dobře (já v takový situaci nikdy nebyl ale asi bych udělal taky tak), ale na druhou stranu jí mohli zkusit dát další šanci - když dokázali napsat tenhto dopis, tak by dokázali napsat dopis, který by snad dokázal vrátit Tarji její původní chování. Kdyby to nevyšlo tak bych určitě udělal to co oni.

..............

(Dáša, 14. 2. 2007 17:04)

myslim si že udály dobře!!!!!


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11