Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tarjina odpověď

22. 7. 2006

Od minulé neděle od rána mě žádaly různé noviny, časopisy rádia a televize, ale i fan kluby jak ve Finsku tak po celém světě, abych vyjádřila svůj názor. Je toho tolik, že nejsem schopná odpovědět všem individuálně. Z toho důvodu jsem se rozhodla sepsat pár slov do tohoto textu a dát tak vědět fanouškům, rodině, přátelům a veřejnosti, jak se cítím po nedávných událostech.

Právě jsem v Argentině. Doufám, že to dokážete pochopit, po takové šokující životní změně srovnatelné s rozvodem jsem nedokázala zůstat doma ve Finsku. Můj manžel objednal svůj lístek do Argentiny měsíc předem a já se rozhodla jet s ním na poslední chvíli.

Samozřejmě fakt, že jsem v Argentině a dlouhá pauza nemohou být omluvou mého mlčení kolem této situace.

Minulý pátek, 21. října byl den na který celá kapela dlouho čekala.

Prakticky začal brzy ráno. Bylo mi zle a byla jsem nervózní, kvůli tomu jsem nebyla schopná zpívat na zkoušce.

Takže nervózní, protože koncertní program se prodlužoval víc než klasicý koncert Nightwish. Navíc jsme měli mít speciálního hosta, který s námi měl účinkovat, víc mých výměn šatů než obvykle a na začátek velké obrazovky a ještě větší produkce na jevišti.

Nezapomínejme, že koncert měl být nahráván a filmován.

Naše pětice měla konečně hrát v Hartwall Aréně.

Přestože každý z nás předem věděl, že koncert je vyprodaný, konečně na jevišti jsme viděli tu histérii, aplaus a lidi stojící na každém sedadle. Ten pocit je nepopsatelný.

Nikdy nezapomenu jak úžasný to byl dojem, nádherný ohlas finského publika.

Když koncert skončil, plakala jsem na jevišti radostí. Slzy štěstí, protože jsem ze sebe dala to nejlepší co jsem mohla, přestože mi bylo zle. Slzy štěstí, protože naše dlouhá tour byla zakončena jek nejlépe mohla a slzy štěstí kvůli největšímu uznání, jaké se může umělci dostat: potlesk a veselé obličeje.

V tom momentě jsem netušila, že zanedlouho budu plakat znovu.

Po koncertě mě kluci z kapely pozvali za jeviště, abych se k nim připojila a všichni jsme se objali. Bylo to stejné obětí jako to, které tradičně předcházelo každému našemu koncertu. Tato tradice nám zůstala, každý věřil, že napětí a rostoucí tlak vždy existuje do nějakého momentu.

Bezprostředně jsem k nim cítila hlasitý vděk, ale bez odpovědi.

Potom mi dali dopis a řekli, ať si jej přečtu následující den. Ten stejný dopis, terý je nyní veřejný.

Přečetla jsem jej a byla jsem v šoku.

Nevěděla jsem co říct, teď píši tyto řádky a stále nevím.

Z toho dopisu ctím velký hněv a stále mám z toho zmatené pocity, ale nechci tu zlobu opětovat ani zvětšovat. Soukromá sdělení by nikdy neměla být zveřejněna.

Vím, tento okamžik kdy jdeme proti sobě je velmi špatný pro všechny, včetně kluků z kapely.

Ačkoliv zde bylo tolik rozdílných možností a cest, aby vyjádřili co mi napsali v dopise, nedokážu porozumět cestě, kterou zvolili. Mrzí mě, že mě kluci podali tak zlou, ale nebu se ospravedlňovat za nic co o mě napsali.

Zmínili názory na mě a věci o mě, ale ve skutečnosti nařkli Marcela, mého muže, že jim zkřížil plány. On je muž, kterého miluji, můj přítel a největší podpora v minulých letech.

Byli jsme parta přátel téměř 9 let, zažili jsme dobré i zlé. Myslela jsem si že je znám, spletla jsem se.

Všechno co se stalo však není dost na to, abych v mých očích byli jen zlí.

Teď přišel čas zklidnit se a přemýšlet o tom všem.

Potřebuji si utřídit myšlenky a slibuji, že se brzy na veřejnost vrátím.

Oznámím tiskovou konferenci, kde prozradím své plány do budoucna. To ale neznamená, že ta konference by se měla stát nástrojem k útočení na kohokoliv, to nechci.

Krásná hudba, kterou jsme dohromady stvořili nebude pošlapána nedávnými událostmi.

Moc děkuji všem lidem kteří mě podporují v této zlé době. Má rodina, přátelé, kolegové a spousta fanoušků. Všechny vás mám ráda a věřím, že vás nezklamu.

Tarja

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lidi jste fakt blbí...

(hell.betty, 22. 8. 2009 17:35)

je mi fakt anette lito..vsichni rikaji ze je to svine, ze rozvraci nightwish, ze s ni to nightwish ani neni...paneboze lidi tohle neni normalni...s anette neni nightwish spatny, anette neni proste operni pevkyne jako tarja...a vubec ty dva dopisy co sem cetla nedavaji smysl...proc by ji vyhazovali kdyby byla takova jak rika? to vsechno je nakej podvrh...stalo se neco jinyho a timhle to chtej zakrejt...a taky v tamtom dopise co ji vyhodili se psalo neco jako se hada s manzele ci co a tady se pise ze je to jeji opora...manzelstvi se nema tahat do skupin...to rozvratilo beatles, abbu a ted i nightwish. mozna anette neni tak dobra zpevacka a musej ji vsichni dat sanci..tarja ma fakt blbej ječák a jen tak mimochodem - v týhle dobe kdy jsou vsechny dobry napady uz vycerpany je fakt problem udelat originalni pisnicku a nightwish originalni neni uz bylo vic skupi jako oni...nejdriv se zamyslete nez neco reknete jo!?

(hell.betty, 22. 8. 2009 17:35)

(martin, 4. 8. 2011 14:53)

Hej vzpamatuj se ty vole. Beatles skončili proto protože jim nějaký šílený fanoušek zabil zpěváka. S manželstvím to nemělo nic společného. Navíc si vem, že kolik zpěváků a zpěvaček je ženatých či vdaných a pokračujou dál. Manželství se může tahat do skupin. Takže se vzpamatuj TY, než něco napíšeš.

Re: (hell.betty, 22. 8. 2009 17:35)

(Honzaj, 28. 2. 2012 19:38)

vzpamatuj se ty...Beatles skončili kvůli manželství Johna s Yoko, protože John jí pořád tahal do věcí kapely...John byl zastřelenej dávno po tom :D

Re: Re: (hell.betty, 22. 8. 2009 17:35)

(Martin, 24. 3. 2012 16:10)

Fakt že jo. Sorry, četl jsem si to na netu. No zas takhle jsem to nemyslel já znám Beatles jen z hudení stránky (Let it be, Yesterday atd.) a ne ze soukromé tak jsem to možná trochu přehnal. Něchtěl jsem to s tím srovnávat vůbec ne, jenom mě to zarazilo, tak jsem napsal takovou pi.....u. Teď vím že jsem se z tím komentářem hodně ztrapnil.í. Jinak fakt sorry.

K tomu dopisu

(Martin, 4. 8. 2011 15:26)

( oprava z minulého komentáře řežou - řežete). A teď k tomu dopisu. Tarjina věc je mirnější , než ta od kluků. Divím se že to dokázala napsat.tak mírným způsobem. Dark chest of wonders se mi líbí, Ale písně od tarjy se mi líbí 100krát víc (nevím něco na tom asi bude...) Nechci odsuzovat nikoho! I když se každý rozešel, Tak obě dvě kapely nightwish a ta od tarji podávají stále dobré výkony a mají stále co nabídnout.

Shrnutí

(Martin, 4. 8. 2011 15:19)

A pro ty kdo by chtěli říkat že przním internetové diskuze, tak jsou blbci kteří okomentují vše aniž by o tom něco věděli. Když nezáte člověka, neodsuzujte ho jenom proto, že vám to nakecal někdo jiný, a přitom nemáte ani jediný důkaz, kterým by jste to potvrdili. To že jsem dal odpovědi k vaším komentářům, byla jen narážka, na vaší debilitu. To že mi tu napíšete ty jsi..., ty jsi..., ty jsi..., tak ti si akorát pod sebou řežou větev.

Poznámka..

(Lilian, 1. 5. 2007 21:08)

Nemám v plánu rozebírat, zda bylo nebo nebylo správné rozhodnutí kluků z Nightwish. Možná to bylo nutné, možná to mohlo počkat, možná to dnes mohlo být úplně jinak. Ale nemáme plakat nad rozlitým mlékem. Chtěla jsem jen říct, že dvě věty z této odpovědi, se do mě zarazily jako nůž do zad. A to věty : "Byli jsme parta přátel téměř 9 let, zažili jsme dobré i zlé. Myslela jsem si že je znám, spletla jsem se." Tohle je zatraceně tak vyžehlovací poznámka, až to opravdu není hezké. A to proto, že tohle moc dobře sama znám. Jste s člověkem kdovíjak dlouhou dobu, a až se stane něco, s čím Vám ublíží a Vy vybubláte vztekem, vždycky, pokaždé se člověk ublížený ohradí tímhle tvrzením - spletla jsem se. Najednou ! Je mi z toho na blití..

(Lilian, 1. 5. 2007 21:08)

(Martin, 4. 8. 2011 15:11)

Mě je na blití z tebe.:( Kdyby tě někdo po devíti letech opustil tak by jsi udělala co? tímhle komentářem říkaš že je tarja svině, (nebo co tím vůbec říkáš). Ale debil jsi ty. Nevíš o ni nic neznáš ji, tak ji neodsuzuj. To že napsala tuhle větu: ,,Byli jsme parta přátel téměř 9 let, zažili jsme dobré i zlé. Myslela jsem si že je znám, spletla jsem se." bylo to nejlepší, co udělat mohla. Já ji taky neznám, ale neodsuzuju jí a nezavrhuju. Takže si odpusť tyhle kecy.

co bych tak...

(sotox, 6. 1. 2010 17:18)

Podle mě je lepsi, když kapela hraje dál, ikdyž bez Tarji, než kdyby se rozpadli. Přece jen komu vadí, ti je poslouchat nemusí. Navíc komu vadí Anette tak jednou za čas Tuomas složí píseň, kterou zpívá Marco. Co jsem se díval na YouTube tak např. píseň Amaranth vidělo 32 milionů lidí, zatímco třeba Nemo vidělo "jen" 6 milionů, takže si nemyslím, že by Nightwish brzy skončili. Brzy výjde nove album tak uvidíme. Jinak Tarja jede dál a vůbec to není špatné.

Tarja vs Anette

(Verča, 12. 8. 2009 10:05)

...víte, podle mě nikdo neví jak to doopravdy bylo... jestli tohle všechno není jenom hra pro veřejnost nebo co... třeba za tím vším je něco úplně jiného a abych řekla pravdu, tak je mi to jedno... Nightwish, tím, že vyrazili Tarju ztratili svou tvář... ty písničky už nikdy nebudou tak úžasné a originální... ale nikdy je nezavrhnu jenom proto, že teď zpívají jinak... abych řekla pravdu tak Anette je mi trochu líto... nezpívá zas tak hrozně, jak někteří tvrdí i když samozřejmě, že Tarje se asi nevyrovná.... ale prostě si nemyslím, že by kapela stála najednom člověku... když jim odešel basák, tak po něm neštěkl ani pes...:(

Nightwish jsou minulostí

(Morloth, 12. 3. 2009 1:36)

Já už jsem se dostatečně vypsala v komentáři k dopisu od kluků, takže zde pouze dodám, že Nightwish už skončili. Skupina se rozpadla a neexistuje. A upřímně řečeno mě vůbec nezajímá, že teď existuje jiná skupina, která se shodou okolností jmenuje Nightwish a náhodou v ní jsou kluci z již zmíněné bývalé skupiny. Tak to vnímám já a vím, že nejsem sama. V Tarje kluci odvrhli osobnost skupiny jako celku. Nesoudím, jen konstatuji.

lokny

(Téééra, 26. 12. 2008 21:37)

Tarja je Tarja a i kdyby měla ty podělaný lokýnky,tak na ně má právo.Je to přece operní pěvkyně,která má takové srdce,a každý přece občas něčim ujede...já zpívám v muzikálu,sem metalistka a taky se občas kvůli tomu oháknu jinak.Tarja je nej zpěvačkou a vždycky bude,ale to co přivedli do Nightwish a říkaj tomu zpěvačka...no fakt nevim...podle mě přece musí bejt lepší zpěvačka mezi těma,co se nabízeli.Už to nejsou Nightwish a jenom vyjímečne si pustim jejich nový cd...na koncert samotný Tarjy nikdy nezapomenu a nikdy na něj nezapomenu.

Nightwish uz nie je

(Maya, 14. 10. 2008 17:09)

Suhlasim s nazorom, ze NW bez Tarje uz nie je NW. Od "noveho NW" som pocula len tolko aby som si povedala, ze toto pocuvat odmietam!!! A fakt, este som ziadnu pesnu nepocula ani nechcem. Este stastie, ze Tarja spieva dalej. Jej nove piesne su fakt fenomenalne!!!
P.S.: Tie kucierky a maslicky su len sucastou klipu I walk alone, nie jej novy imidz! Pozri si Die alive a potom vyvadzaj zavery

ANETTE JE NA H****

(Satanaela, 7. 7. 2008 20:43)

JDĚTE VŠICHNI DO HÁJE!!! HLAVNĚ AŤ DO TOHO NEKECAJ CHLAPY, NEBO TO DÖPADNE, TAK JAK TO DOPADLO U NIGHTWISH!!! ANETTE MÁ TUCTOVEJ HLAS NA NIC!!! VŽDYŤ UŽ TO NENÍ TO ORIGINÁLNÍ!!! NENÍ TO TO CO TO BYLO A STOJÍ TO ZA NIC, MÍSTO NOVÉHO CD NIGHTWISH SI POSLECHNU RADŠI STARÉ CD, ANEBO NOVÉ CD TARJI, PROTOŽE TO CO TAM TEĎ TVOŘEJ SE NEVYROVNÁ ANI TÉ NEJNEPOVEDENĚJŠÍ PÍSNIČCE NIGHTWISH S TARJOU (A TO CHCI POZNAMENAT, ŽE TAKOVÁ NENÍ!!!) NIGHTWISH S ANETTE SE NIKDY NEVYROVNÁ NIGHTWISH S TARJOU!!!

katerino a natalie

(anna, 6. 5. 2008 16:47)

(Katerina a Natalie) ste blby?
kdo ste ze vite jaky to mezi nima bylo?vite hovno!neznate Tarju,nemate pravo ji soudit!vzdycky byla mila,usmivala se,mavala..i kdyz zvracela tkak koncert odzpivala!!ona byla nejlepsi aspon co se k fandum tyce!!
je to nase Tarjus!
tak si to laskave nechcte,nesudte ji.neznate ji

Co víc říct?

(Neya-vlcii, 7. 2. 2008 20:08)

Všechno tu už padlo...
Možná budu mluvit zaujatě, protože bych ze všecho nejraději hájila Tarju...
Ale...co bych vlastně psala? Všechno už jste napsali vy...Chci jen říct, že Tarja byla tlukoucím srdcem Nightwish a když si svoje srdce vyrvali, pro mě zemřeli...a myslím, že nejen pro mě ale i pro spoustu věrných, kteří vědí, že i ona je jen člověk a odpustí jí všechno zlé...
Pro mě vedou kroky hudby tam, kam vedou Tarjiny...Nightwish pro mě zemřeli...

Mila Tarjo

(Katerina a Natalie, 9. 12. 2007 14:45)

Mila Trjo je nam to hrozne lito ze te vyloucily,ale tvoje chovani k fanouskum nebylo na miste.Mame te hrozne rady a vime jakym tezkym obdobim prochazis.Nightwish byl nas zivot a tvuj urcite taky.Ted nam s Nightwishem zivot odesel a ty jsi nam taky odesla.Nightwish je bez tebe ztraceny ta nova zpevacka je priserna.Bez tebe Nightwish nemuze existovat.Jsi vyborna zpevacka a urcite se ti v tvem pristim zivote povede dobre.Moc ti fandime.Hodne stesti

je to smutné...

(Jola, 9. 12. 2007 11:17)

...ale pro Nightwish, protože nové album Tarjy je mnohokrát lepší, než to jejich nové album, to je o ničem, zato Tarja opravdu zabodovala a udělala skvělé album i bez nich!

Někdo je tady asi debil...

(Celine, 15. 11. 2007 22:17)

Víš, Nightwish byli Symphonicmelodicghoticmetalová skupina... tak si to urážení odpusť a přemýšlej... Ovšem s Bye bye beautiful, to je naprostá pravda... to fakt není styl Nightwish, je to rock v čele s naklonovanou Britney Spears, která má nižší plat proto, že je to jen klon a (díky bohu) ne originál...

Rozdíl

(vole!, 14. 10. 2007 20:39)

Nightwish neni gothicmetalová skupina ale symphonymetalová skupina mezi tim je rozdív vy kreténi!A stejně NW už neposlouchám po odchodu Tarji mě už moc nebavily všechny alba i písničky oposlouchaný s příchodem Anett sem to ještě vydejchal ale její hlas a videoklipy hlavně na Bye Bye Beautiful mě dorazil kurva to neni styl Nightwish.